BLOG
28.6.2022

Hrozí energie na příděl? Jak pomůže fotovoltaika při omezení dodávek?

Fotovoltaika je na vzestupu. Naučit se šetřit energiemi a systematicky využívat alternativní zdroje energie nezávislé na politické situaci, to jsou hlavní možnosti omezení závislosti Česka na fosilních palivech. Ptáte se, jestli je nedostatek energií vážná hrozba? „Pokud dojde k zastavení plynu z Ruska, energie budou na příděl,“ uvedl pro média otevřeně šéf Asociace nezávislých prodejců energií Jiří Gavor.

Celý článek

Další články

26.4.2022

Zkrachoval váš dodavatel energií? Ideální chvíle pořídit si vlastní solární zdroje

Solární energie se v posledních měsících stává stále výhodnějším řešením pro celou řadu situací, které loni nikdo nečekal. Vlastní fotovoltaika pomáhá bojovat s růstem cen energií, zvětšuje nezávislost na ruských fosilních zdrojích a může být částečným řešením i ve chvíli, kdy krachuje jeden dodavatel energií za druhým.

Celý článek

22.4.2022

Solární panely v roce 2022: šest důvodů, proč je objednat právě teď

Neváhejte s objednávkou solárních panelů ani minutu. Jestli loni jejich popularita rostla, letos je na historickém vrcholu. Zájem je enormní, instalační firmy nestíhají, termíny se prodlužují. 

Celý článek

14.4.2022

Zelená energie 2022 a všechno, co o ní potřebujete vědět

Zelená energie chrání planetu, ale i výdaje domácností. Pomáhá zajistit alespoň částečnou energetickou soběstačnost a menší závislost na stoupajících cenách energií.

Celý článek

8.2.2022

Odklad realizace fotovoltaiky v bytových domech se nyní obrovsky prodraží. Jde vyloženě o čas

Je to čistá úspora s rychlou návratností, která navíc zvýší hodnotu domu. Více než si myslíte, jde teď ale o čas.

Celý článek

26.1.2022

Nebojte se ukládat energii! Vyvracíme pět častých mýtů o bateriích

Co se solární energií, kterou nestíháte spotřebovat? Uložte si ji na později. Bateriové úložiště vám pomůže být ještě soběstačnější, víc šetřit peníze i planetu. A jestli máte přece jen nějaké obavy, čtěte dál.

Celý článek

7.1.2022

Covid přinesl do SVJ hlasování per rollam. Je to ale ještě legální?

Zvykli jste si během lockdownů hlasovat podpisem nebo dokonce online? Od letošního července už to tak jednoduché není. Už totiž v plné míře neplatí takzvaný lex covid, který upravil mimo jiné i to, jak se komunikuje v rámci SVJ. Co to pro vás přesně znamená?

Celý článek

29.11.2021

Teplo a světlo jsou vzácnost, šetřete s nimi!

Současná energetická krize nám víc než kdy dříve připomíná nutnost myslet na přírodu, ale i na blaho vlastní peněženky.

Celý článek

27.10.2021

Jak uniknout zvyšujícím se cenám energie? Jednou z odpovědí je slunce

Druhé pololetí letošního roku se nese ve znamení historicky nejvyšších velkoobchodních cen elektřiny. Očekává se také, že ceny energie dále porostou především v zemích závislých na spalování fosilních paliv. Asi už tušíte, že k těmto zemím patří i Česká republika.

Celý článek

24.9.2021

Nová zelená úsporám: Dotace na fotovoltaiku pro bytové domy až 500.000 Kč

Přemýšlíte o tom, jak ve svém bytovém domě ušetřit za energie? Přijdou vám ceny za elektřinu vysoké? Dotační program Nová zelená úsporám vám může pomoct s financováním fotovoltaické elektrárny do vášho bytového domu. Zásadní novinkou oproti předchozím etapám programu je i rozšíření podpory na bytové domy po celé ČR (v předchozích letech byly dotace omezeny jen na bytové domy na území Prahy).

Celý článek