BLOG
8.12.2022

Fotovoltaika bude i v roce 2023 nejvýhodnějším zdrojem energie

Fotovoltaika bude i v roce 2023 nejvýhodnějším a zároveň nejdostupnějším zdrojem energie v Česku. Kromě toho, že jde o udržitelné řešení bez negativních vlivů na přírodu, především bude stále nabízet finanční úsporu až 50 % za energie a možnost získat také až 50% státní dotaci na instalaci. Rok 2023 navíc zase přinese technologické novinky a vyšší efektivitu.

Celý článek

Další články

26.9.2022

Ministerská kalkulačka úspor je fajn, ale šetření s fotovoltaikou je jistější

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo nový web, kde najdete kromě aktuální energetické situace a detailů o úsporném tarifu i kalkulačku úspor. „Ukáže orientační výši státního příspěvku na rok 2022 i 2023,“ říká ministr Síkela. Kromě vládní dotace umí počítat také s odpuštěnými poplatky, když máte fotovoltaiku nebo jiný zelený zdroj. Pojďme si tedy projít, který zdroj úspor se vyplatí víc.

Celý článek

20.9.2022

Baterie pro fotovoltaiku uschovají přebytky energie a zrychlují návratnost

Nejlepší baterie pro fotovoltaiku je taková, která zvyšuje využitelné množství solární energie. Nedá se proto říct automaticky, zda je lepší fyzické nebo virtuální úložiště. Bateriové úložiště je potřeba vybrat podle konkrétní instalace. A vašich potřeb. Nejlépe vám poradí odborník, ale základní přehled se hodí vždycky. Takže se koukneme, jaké baterie pro fotovoltaiku existují a proč je skvělé je mít.

Celý článek

16.9.2022

Fotovoltaika je teprve v plenkách. Stejně jako výhody, které bude přinášet

Nové trendy ve fotovoltaice nepřinášejí jenom vyšší výkonnost nebo delší životnost panelů. Vědci pracují i na objevech, které mohou naši budoucnost a chápání fotovoltaiky úplně změnit. Od snahy o využití organických procesů, přes panely, které umí generovat energii i v noci, až po nové způsoby dlouhodobého uschovávání energie. Mezi zásadní vylepšení patří ale také možnost využívat solární energii i kolektivně, v bytových domech.

Celý článek

6.9.2022

Správná instalace solárních panelů je základ. Hodí se fotovoltaika na vaši střechu?

Uvažujete o solárních panelech, ale nejste si jistí, jestli je pro ně vaše střecha vhodná? Máme dobrou zprávu: s největší pravděpodobností ano! Solární panely totiž můžete instalovat téměř na jakýkoli dům. A je jedno, jestli máte střechu sedlovou nebo plochou, a jestli bydlíte v bytovém či rodinném domě. Samozřejmě by panely něměly být ve stinu. Ale je i pár dalších pravidel.

Celý článek

29.8.2022

Výhodnost fotovoltaiky roste s cenami energií. Rok 2022 zásadně zrychlil návratnost

Češi platí za elektřinu nejvíc v Evropě. Dokazuje to i červencový evropský index HEPI (Household Energy Price Index). Když přepočtete kupní sílu koruny na cenu, jsou v rámci Evropy naše energie nejdražší. A to patříme mezi největší vývozce elektřiny na světě. Chcete to změnit ještě letos? Pořiďte si fotovoltaiku a získejte vlastní, nezávislý, a navíc ekologický zdroj energie.

Celý článek

23.8.2022

Nechcete doma 18 °C? Přejděte na fotovoltaiku a nemusíte zimu řešit

Omezování spotřeby energií je tady. Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo vyhlášku, podle které bude moci stát vyžadovat omezení vytápění ve státních budovách, firmách i domácnostech. Pokud je vám v obýváku 18 °C málo, potřebujete vlastní zdroj energie pro vytápění. A ideálně takový, jehož cena dnes neroste do nebes. To znamená v podstatě jediné – fotovoltaiku.

Celý článek

19.8.2022

Porostou ještě ceny energií? A pomůže vám proti tomu fotovoltaika?

Solární panely jako vlastní zdroj elektřiny jsou rozhodně na růst cen energií správnou reakcí. Ale musíme s jejich objednáním spěchat?, říkáte si možná. Ceny jsou přece tak vysoko, že už snad ani růst nemohou. Bohužel, dynamika trhu naznačuje něco jiného. Podívejte se na graf, vytvořený podle cen hlavního českého výrobce elektřiny.

Celý článek

19.8.2022

Jak na solární panely, když bydlíte v bytě? Podrobný návod pro rok 2022

Bydlíte v činžovním domě a chcete šetřit díky fotovoltaice? Jde to! Instalaci solárních panelů jde dneska zařídit, i když nemáte vlastní rodinný dům nebo pozemek. Je sice potřeba trochu větší domluva se sousedy, ale i na to už jsou dneska speciální služby. Převedou vás na solární energii jako celek a ušetříte dohromady ještě víc.

Celý článek

19.8.2022

Jak ušetřit na solární energii. Výhody fotovoltaiky přehledně a bez přehánění

Solární energie je jediný způsob, jak významně uspořit na drahých energiích bez dramatické změny spotřeby. Benzín, nafta ani plyn žádný alternativní zdroj nenabízejí. Pokud ovšem máte elektromobil, ušetříte díky energii ze Slunce ještě víc. Ale fotovoltaika se dnes bohatě vyplácí už v běžné domácnosti.

Celý článek